חוות רום - מחלבת עיזים שמחותSCREEN

Profile

×

התראה

There is no category chosen or category doesn't contain any items

חמישי, 21 אוגוסט 2014 00:00

מרכז שיקום תעסוקתי

Written by 
Rate this item
(0 votes)

בחוות רום מתקיים פרויקט תעסוקה ייחודי אשר מציע למתמודדים בעלי סל שיקום להשתלב בו. החווה ממוקמת על פסגת הר כמון, הגבוה בהרי הגליל התחתון, זוהי חווה אורגנית המתפרנסת בעיקר מעדר עיזים, מייצור יוגורטים וגבינות ושיווקם ברחבי הארץ. חוות רום מציעה למתמודדים הזדמנות לשיקום תעסוקתי בטבע במגוון פעילויות: גיזום עצים בטבע, טיפול בפינת החי, מרעה עיזים, טיפול בגינת הירק והשתלבות בתהליך האריזה והיצור של מוצרי המחלבה. לאחרונה נוסף פרויקט של עבודות בעץ ממוחזר כאשר המתמודדים לוקחים בו חלק פעיל.

איך נולד המרכז לשיקום תעסוקתי?

לפני כ-14 שנה פנה אלינו אריה שליו, איש מקסים שהקים בתל אביב את בית שליו וחווה באזור מודיעין ורצה לספק תעסוקה שיקומית ל-40 פגועי נפש. מצאנו שגידול העיזים וייצור הגבינות בחוות רום מתאים מאוד למתמודדים ובחסות משרד הבריאות ומשרד הביטחון קם המרכז לשיקום תעסוקתי.

רצון לתת לקהילה

כיום החווה כוללת כ- 30 מתמודדים המופעלים ע"י מדריכים שיקומיים ועובדים סוציאליים. ביניהם בדואים, דרוזים ויהודים, נפגעי נפש ונפגעי פוסט טראומה. השיקום התעסוקתי של המתמודדים הוא אינטרס לאומי וחוות רום התגייסה לפרויקט מתוך רצון לתרום לקהילה.

אל החווה מגיעים המתמודדים מידי בוקר בהסעה מתחנות איסוף בכרמיאל. אוכלים ביחד ארוחת בוקר מתוצרת החווה – גבינות ויוגורטים מהמחלבה, זיתים מהמסיק, ירקות מגינת הירק ולחמי בריאות (תרומת מאפיית לחם הדגן) ואז יוצאים לעבודה בחווה.

תכנית תעסוקה שיקומית לכל מתמודד

לכל משתקם נבנית תכנית שיקומית אישית ע"י עובדת סוציאלית המלווה ומפקחת על התקדמות העובד בחווה ובידיעתו של עמית. כאשר מתמודד מגיע לחוות רום יש שלב של היכרות והתאקלמות, הוא מכיר את תחומי העבודה השונים בחווה ויחד עם עמית והצוות המקצועי בוחר מה מתאים לו. העבודה בחווה נעשית באווירה נעימה ותומכת כאשר כל אחד מהעובדים זוכה לליווי וליחס אישי.

נגיעה אישית

עמית מכיר ומחובר לתכנית התעסוקה השיקומית של המשתקמים. הילדים שלנו מעורבים גם כאן מתוך בחירה ובימי הולדת של עובדי החווה השיקומית התהווה עם השנים מנהג של ציון האירוע יחד עם הכנת עוגת יום הולדת.

סיפור קטן

הגיע לחווה מתמודד נפגע פוסט טראומה שמאוד אהב בעלי כנף ובמיוחד תוכים. בתקופה זו עדיין לא היו תוכים בחווה ועמית החל לרכוש באופן מיוחד תוכים מכספו האישי על מנת לעודד את המתמודד ולסייע בתהליך השיקום שלו. התהליך עלה יפה ומאז יש בחווה תוכים, יונים, פסיונים, טווסים, אווזים, תרנגולי הודו ותרנגולות. ללא ספק, ההצלחה הגדולה ביותר היא כאשר מתמודדים שעבדו בחווה יוצאים לדרך עצמאית וכבר אינם זקוקים לתעסוקה שיקומית. כך או כך אנחנו שם בשבילם...

Read 40373 times Last modified on רביעי, 03 ספטמבר 2014 09:05
HRadmin

Quis fringilla quis cursus urna sed sed velit nunc metus condimentum. Et pretium nec magna eros id commodo ligula Phasellus Curabitur wisi. Lacus elit lorem ridiculus vitae tempus eget nibh ut risus et.

Website: www.joomlart.com
Login to post comments